Jak a čím si vytvořit útulnou vánoční atmosféru aneb trendy vánoční dekorace a osvětlení

Tipy na kvalitní a zajímavé dárky pro děti, teenagery, miminka, ženy, muže a domácí mazlíčky, vhodné ke všem příležitostem.
Title
Přejít na obsah

Jak a čím si vytvořit útulnou vánoční atmosféru aneb trendy vánoční dekorace a osvětlení

rádce na dárky
Published by dárkový rádce v Vánoce · 5 Listopad 2023
Tags: Vánočnídekoraceozdobyosvětlení...
Vánoční dekorace, ozdoby, osvětlení ...
Vánoce patří mezi nejočekávanější, nejoblíbenější a nejkrásnější svátky v roce. Vůně jehličí a cukroví, za okny sníh, dětský smích a případně i domácí mazlíček, dokreslují pohodu a lásku v srdcích obyvatel vyzdobených domovů vánočními dekoracemi.

Každá hospodyňka chce aby ten jejich domov byl nejútulnější a nejlíp nazdobený podle vkusu každého z členů rodiny.

Dnes se vánoční ozdoby i vánoční dekorace vyrábějí a prodávají v provedení ze dřeva, skla, kovu a jiných materiálů. Vánoční dekorace jsou příjemnými doplňky našeho domova, ale i vhodnými dárky pro naše blízké. Vánoční dekorace dávají vánocům lesk něčeho mimořádného a nevšedního.

Do tradičních vánočních dekorací patří:

Vánoční girlanda a Adventní věnec, to jsou tradiční dekorace, které by neměly chybět v žádné rodině. Rozsvícené svíčky na věnci signalizují příchod vánoc. Věnec je spleten z chvojí a je ozdoben stuhou, šiškami, různými ozdobami, a hlavně na něm nesmí chybět 4 svíčky. Může být z přírodních materiálů nebo umělý.Věnec můžeme dát i na dveře, tedy bez svíček.

O vánočních svátcích by neměla chybět také vánoční dekorace jmelí, které by se mělo darovat, neboť jen tak může přinést štěstí. Jmelí, které si sami uříznete, nebo koupíte, štěstí prý nenosí.

Tradičními pomocníky pro navození slavnostní atmosféry jsou neodmyslitelně bramboříky, vánoční hvězdy a kaktusy.

Čestné místo v našich domovech zaujímají tradiční vánoční dekorace - betlémy, které představující narození Ježíše Krista.
Ve vázách jsou větvičky z jehličnanů, které krásně voní a lze je nazdobit. Zvlášť oblíbené jsou vánoční dekorace ze slámy.

Do novodobých vánočních dekorací patří:

Různé ozdoby na okna, dekorační folie, které jsou určeny ke snadné aplikaci na jakékoliv skleněné plochy, umělý sníh nebo také instantní sníh ( viz níže najdete o umělém sněhu více informací a video ) nebo různé tvary na zavěšení např. sněhové vločky a rampouchy.

Do vánočních dekorací patří také různé girlandy, které zdobí naše vchody a okna. Na stolech se objevují různé lucerny, porcelánové domečky na svíčku, svícínky a svíčky, vlastnoruční výroby nebo koupené. Také různé vánoční koule se sněžením, zasněžené vesničky ze dřeva, které jsou osvětlené LED světlem, vánoční sošky a figurky. Krásné jsou také světelné prostorové dekorace jako holografická 3D lucerna, velká světelná hvězda nebo pyramida, a mnoho dalších úžasných světýlek.Nedílnou součástí vánoc je dnes interiérové vánoční osvětlení - krásné světelné dekorace, zejména světelné řetězy a sítě, LED větvičky a stromky, krápníky, rampouchy, světelné závěsy a deště, svítící kabely a hadice, girlandy a samostatné motivy zvířat, sněhuláků apod. Takováto vánoční výzdoba je nejen efektní, ale navodí i pravou atmosféru vánočních svátků a učiní náš domov mnohem útulnější.

Mimochodem, zapomeňte na staré elektrické svíčky. Dnes koupíte moderní vánoční řetězy s možností propojování, napojování, s menší spotřebou el. energie, bezpečnější, a v různých barevných variantách žárovek, LED i kabelů.

Velice oblíbené a módní jsou i venkovní světelné dekorace. Tato venkovní světelná dekorace je různých konstrukcí a tvarů. Je to nová generace vánočních světelných dekorací, která má spoustu výhod, například v možnosti propojování, úspoře el. energie, barev a také bezpečnosti. Jedná se především o světelné girlandy, saně s jeleny, stromy, keře, obří světelné 3D motivy a figury. Vyrábí se v mnoha barevných variantách s LED i žárovkovými světelnými zdroji.


Nejstarší a nejtradičnější vánoční dekorace je stromek.

Na výběr máme dnes stromky umělé, které jsou v mnoha případech zdařilé a podobají se stromku živému, ale živý stromek a jeho vůni, která dělá tu krásnou atmosféru Vánoc, nenahradí.

Zdobí se různými skleněnými, umělými, či slámovými ozdobami, nejvíce ve tvarech koule. Na špičkách stromečků se honosí velké hvězdy připomínající příchod Betlémské hvězdy.
Dárkový Rádce © 2009 - 2023 | Všechna práva vyhrazena
Návrat na obsah