Výtečný recept na VÁNOČNÍ PERNÍČKY od naší babičky

Tipy na kvalitní a zajímavé dárky pro děti, teenagery, miminka, ženy, muže a domácí mazlíčky, vhodné ke všem příležitostem.
Title
Přejít na obsah

Výtečný recept na VÁNOČNÍ PERNÍČKY od naší babičky

rádce na dárky
Published by dárkový rádce v Vánoce · 5 Listopad 2023
Tags: vánočníperníčkybabičinrecept
Vánoční perníčky nejen výborně chutnají, ale také vám krásně provoní celou domácnost jak při pečení, tak později, když je o Vánocích rozvěsíte po bytě nebo jen tak položíte na stůl. Při výrobě perníčků se navíc vždycky pobaví celá rodina a děti je přímo milují. Perníčky vám také mohou posloužit jako drobný dárek, který potěší vaše přátele. Recept je velmi jednoduchý, zvládne ho každý.

Těsto:
400 g hladké mouky, 75 g Hery nebo másla, 2 vejce, 140 g moučkového cukru, 2 lžíce rozpuštěného medu, 1 kávová lžička jedlé sody.

Koření:
7 tlučených hřebíčků, 1 kávová lžička drceného anýzu, ˝ kávové lžičky skořice, špetka badyánu. Nechcete-li drtit jednotlivé druhy koření, můžete také použít ˝ sáčku kořenící směsi na sladké pečení, nebo perník.

Poleva:
1 bílek, 150 g moučkového cukru.Těsto zpracujeme a vyválíme na půl centimetru (možno i tenčí). Různé tvary vykrajujeme formičkou nebo podle vlastní fantazie. Mohou to být hvězdičky, zvonečky, andílci, chaloupky, kostelíčky, komety, ryby, ovečky, stromečky, prostě co vás napadne. Na obyčejná kolečka se hezky „malují" sněhové vločky.Vykrájené tvary opatrně položíme dostatečně daleko od sebe (trochu nabydou) na plech vyložený pečícím papírem a pokud chcete perníčky věšet např. na stromeček, nezapomeňte v každém udělat špejlí trochu větší otvor (pečením se zase nepatrně zmenší).

Perníčky necháme přes noc na plechu odpočinout. Druhý den pečeme asi 8 minut ve středně vyhřáté troubě.
Čerstvě upečené perníčky potřeme rozšlehaným vejcem, čímž dosáhneme hezky hladkého a lesklého povrchu.
Po vychladnutí se můžeme dát do zdobení. Polevu utřeme do hladká. Pak si ji dáme do obyčejného (raději silnějšího) mikrotenového sáčku, ve kterém si uděláme malinký otvor. Nebo použijeme zdobítko.Pokud chceme mít některé plochy celé bílé, můžeme si polevu trošku zředit vodou a štětečkem povrch perníčku potřít.Po řádném zaschnutí naskládejte perníčky do krabice, a pokud jste je vyrobili „na poslední chvíli", změknutí urychlí rozkrojené jablko, které do krabice před uzavřením přidáte. Krabici uložte do chladnějšího prostoru, stejně jako ostatní vánoční cukroví.

Přejeme vám hodně zábavy, dobrou chuť a krásně provoněné Vánoce.DOPORUČUJEME:

Soupravy vykrajovátek a šablony DELÍCIA od zn.TESCOMA

Vyberte si z nepřeberné nabídky souprav vykrajovátek, razítek a šablon, pro přípravu domácích vánočních perníčků. Hotovými perníčky s populárními vánočními motivy, můžete ozdobit Váš stromeček nebo pomocí vykrajovacích šablon vytvořit perníkové vánoční jesličky, perníkové adventní svícny, Mikuláše, anděla a čerta z perníku, perníkový vláček, Betlém z perníku apod. Stačí vykrojit, upéct a nazdobit. Pečení perníčků, to je jedinečná a skvělá zábava pro celou rodinu...

Dárkový Rádce © 2009 - 2023 | Všechna práva vyhrazena
Návrat na obsah